Jak wybierać żele pod prysznic dla mężczyzn

Jak wybierać żele pod prysznic dla mężczyzn

Żele pod prysznic dla mężczyzn są ważnym elementem toaletki każdego pana. O ile w połowie lat 80. ubiegłego wieku w naszych łazienkach dominowało mydło, to dziś większość panów wybiera, znacznie wygodniejsze w użyciu żele.


Żele pod prysznic dla mężczyzn – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów żeli męskich pod prysznic. Jednak wszystkie można podzielić ze względu na ich działanie na skórę. Najpopularniejsze są żele pod prysznic dla mężczyzn tonizujące, których zadaniem jest uelastycznianie skóry. Z kolei żele nawilżające odżywiają skórę i zazwyczaj są wzbogacone - olejkami, betainami, glikozydami, kompleksami witaminowo-białkowymi, dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona przez pewien czas po umyciu. Żele peelingujące zawierają drobinki z materiałów polimerowych lub naturalnych. Peeling rewitalizuje skórę, usuwając martwą warstwę rogową naskórka.

Osobną kategorią są żele pod prysznic dla mężczyzn przeznaczone do aromaterapii. Są nasycone olejkami eterycznymi i zapachami. Ich głównym zadaniem jest wywołanie efektu relaksującego lub odwrotnie – pobudzenie układu nerwowego poprzez wpływ na układ węchowy. Do tych pierwszych należą olejki cytrynowy, grejpfrutowy, rozmarynowy, eukaliptusowy, imbirowy, miętowy. Drugie to lawenda, bergamotka, waleriana, melisa, koper włoski i inne. W sklepach znajdziemy też oczywiście standardowe żele, których działanie nie odbiega od właściwości zwykłego mydła.

Dlaczego warto wybierać żele dla mężczyzn?

Stosowanie żelu pod prysznic minimalizuje ryzyko wysuszenia skóry, ponieważ produkt ten zazwyczaj zawiera minimalną ilość alkaliów lub nie zawiera ich w swoim składzie. Pamiętajmy, że skład i specyfika działania męskich żeli pod prysznic znacznie różni się od żeńskich. Wynika to z różnicy między kobiecą a męską skórą. Ta jest znacznie gęstsza niż u płci pięknej i wymaga głębszego oczyszczenia. Żel pod prysznic dla mężczyzn powinien nie tylko oczyszczać, dezynfekować i eliminować bakterie chorobotwórcze, ale także regulować proces pocenie się, zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnego zapachu oraz łuszczeniu i swędzeniu.

Warto pomyśleć o zmianie żelu, jeśli po użyciu skóra staje się napięta i sucha. Regularne stosowanie żelu o takim działaniu może prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Jeśli po zastosowaniu żelu na skórze pojawi się miejscowe zaczerwienienie lub swędzenie, oznacza to uczulenie na jeden z jego składników. Jednak takie reakcje są niezwykle rzadkie.

Jak wybrać żele pod prysznic dla mężczyzn?

Przede wszystkim określ swój typ skóry. To od rodzaju skóry – suchej, neutralnej lub tłustej – zależy, który produkt będzie dla ciebie optymalny. Jeśli po umyciu rąk czujesz, że twoja skóra jest sucha, niezależnie od rodzaju żelu, którego używasz, to masz cerę suchą i wrażliwą.

Przyjrzyj się uważnie składnikom. Wybieraj żele z betainami, olejkami, glikozydami i innymi składnikami, które można określić jako „pokrewne” lub zmiękczające skórę. Im bliżej góry listy znajduje się składnik mieszanki, tym więcej go w składzie. Nie dotyczy to tych składników, których w składzie jest mniej niż 1%. Im więcej składników nawilżających w kompozycji, tym większe prawdopodobieństwo, że żel nie wysuszy skóry. Dodatkowe wskazówki, które ułatwią Ci wybór odpowiedniego żelu pod prysznic znajdziesz w tym artykule https://www.elleman.pl/artykul/zel-pod-prysznic-dla-mezczyzn-jaki-wybrac-shopping.

Zwróć również uwagę na kolor żelu. Jeśli żel jest przezroczysty, prawdopodobieństwo wystąpienia efektu wysuszenia jest znacznie większe. Nie ufaj zapachowi żelu – nie wszystkie żele o atrakcyjnym zapachu, pozytywnie działa na skórę. Atrakcyjne opakowanie nie zawsze jest gwarancją jakości. Żel w drogim opakowaniu nie zawsze działa najlepiej. Staraj się oceniać produkt nie po pięknym opakowaniu, ale po ważnych parametrach konsumenckich i wynikach testów.