Lakiery hybrydowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Lakiery hybrydowe - wszystko co musisz o nich wiedzieć

Kobiece dłonie - pisali o nich poeci, skupiali się na nich malarze i rzeźbiarze. Są naszą wizytówką, nic więc dziwnego, że pragniemy zadbać o nie jak najlepiej. W końcu wypielęgnowane dłonie i paznokcie dodają nam pewności siebie. Co będzie elementem, który od razu zwraca na siebie uwagę w naszych dłoniach? Oczywiście paznokcie. Pięknie wystylizowane paznokcie są pierwszym, co widzi poznawana przez nas osoba, w momencie uścisku dłoni. Gestykulujemy, pracujemy dłońmi w domu, w pracy, odgarniamy włosy, bawimy się z dziećmi. Nasze dłonie i paznokcie niemal w każdej sytuacji skupiają na sobie uwagę. Dlatego tak ważny jest manicure, a skoro nasze dłonie są aż tak zapracowane, to koniecznie musi być on trwały. Nie można zapominać też o wygodzie aplikacji i oczywiście na estetyce wykonania. Te wszystkie cechy znajdziemy w lakierze hybrydowym? Czym jest? Jaka jest jego przewaga nad tradycyjnym lakierem do paznokci i czy możemy taki manicure zrobić samodzielnie we własnym domu?


Na czym polega manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest metodą stylizacji paznokci przy pomocy lakieru hybrydowego, czyli polimerowej odmiany lakieru do paznokci, którego charakterystyczną właściwością jest bardzo wysoka trwałość i stopień intensywności koloru. Nie zawiera rozpuszczalników, a jego utwardzanie polega na zamianie konsystencji płynnej w konsystencję stałą za pomocą katalizatorów stymulowanych światłem. Tyle z mniej przystępnej teorii, a upraszczając, jest to lakier, przypominający ten klasyczny o płynnej konsystencji, najczęściej zamknięty w małej buteleczce. Nakładany pędzelkiem na płytkę paznokcia i utwardzany w lampie UV lub LED. To właśnie światło sprawia, że lakier zastyga, tworząc wytrzymałą powłokę w wybranym przez nas kolorze.

Paznokcie hybrydowe w domowym zaciszu

Lakiery hybrydowe to niezaprzeczalny hit ostatnich lat, jeśli chodzi o stylizację paznokci. Długotrwały, piękny efekt to jego podstawowe zalety, ale czy można taki efekt uzyskać samodzielnie w domu? Konieczna jest wizyta u kosmetyczki czy w przypadku manicure hybrydowego każda z nas może wziąć sprawy w swoje ręce?

Proces nakładania lakierów hybrydowych składa się z kilku etapów. Najpierw należy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, spiłować ją pilnikiem, następnie bloczkiem polerskim, który ją zmatowi. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki paznokcia i można przystąpić do nakładania lakieru bazowego, który po rozprowadzeniu utwardzamy w lampie UV lub LED. Czas zależny jest od posiadanej przez nas lampy i w przypadku lamp UV wynosi - minutę, a w przypadku lamp LED - 10 sekund. Kiedy baza zostanie już utwardzona czas na nałożenie lakieru w wybranym kolorze i ponowne utwardzenie go w lampie. By uzyskać lepszy efekt kolorystyczny, warto nałożyć drugą warstwę koloru, a na końcu zabezpieczyć całość manicure warstwą top coat, którą również utwardzamy w lampie. Jeśli decydujemy się na samodzielne malowanie paznokci lakierami hybrydowymi, niezbędne jest skompletowanie kilku narzędzi i produktów. Na szczęście coraz więcej marek wprowadza na rynek zestawy, w których znajduje się wszystko, co niezbędne, by we własnym domu stworzyć efekt paznokci, jak z salonu kosmetycznego. Jedną z takich renomowanych i polskich marek jest marka NeoNail, która w swoim asortymencie posiada zestawy z lampą, lakierami, pilnikami i innymi akcesoriami niezbędnymi na start. Tutaj kupisz lakiery hybrydowe NeoNail- oraz wszystko to co niezbędne, by móc cieszyć się zadbanymi i pięknie wystylizowanymi dłońmi i paznokciami.

Lakiery hybrydowe a tradycyjne - różnice

Sposób obsługi obu lakierów jest rzeczywiście bardzo do siebie podobny. W obu bowiem nakładamy płynny lakier, pędzelkiem na płytkę paznokcia. Kolosalną różnicę robi jednak cała technologia lakierów hybrydowych. Nie zawierają one w swoim składzie rozpuszczalników, więc po umalowaniu paznokci nie są mokre, nie czekamy, aż wyschną. Konieczny jest kontakt lakieru z lampą. W przypadku obu lakierów dostrzegalną i kluczową różnicą jest ich strona wizualna. Lakiery hybrydowe mają w tym temacie niezaprzeczalną przewagę. Ich kolory są bardziej nasycone, dzięki skondensowanej pigmentacji. Powłoka lakieru jest bardziej błyszcząca i gładka niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego lakieru do paznokci. Dodatkowo paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym można ozdobić, co w przypadku lakierów klasycznych jest mocno utrudnione, a często niemożliwe. Ostatnią i wśród wielu kobiet najważniejszą różnicą, jest trwałość. Lakiery hybrydowe są dużo trwalsze, odporne na rysy i odpryskiwanie. Manicure hybrydowy może utrzymać się na naszych paznokciach od 2 do nawet 4 tygodni, co w przypadku tradycyjnego lakieru jest niemożliwe do osiągnięcia. Świetnie sprawdza się on nawet osobom, które w swojej pracy długo trzymają ręce w wodzie.