Na czym polega laminowanie brwi?

Na czym polega laminowanie brwi?

Laminowanie brwi to zabieg, który spodoba się paniom, które marzą o idealnych brwiach i podkreślonym spojrzeniu. Zabieg ten pozwala ułożyć i zmienić kierunek niesfornych włosów. Dodatkowo brwi stają się odżywione i zregenerowane. Czy usługa dedykowana jest każdej kobiecie? Podpowiadamy na czym polega laminowanie brwi i co musisz o tym wiedzieć.

Laminowanie brwi – co to jest?

W wielkim skrócie laminowanie brwi polega na zmianie kształtu i kierunku wzrostu włosa. Odbywa się to za pomocą kwasu tiogliokolowego, który jest głównym składnikiem w tego typu kosmetykach. Taki preparat skutecznie utrwala nowy kształt brwi i sprawia, że spojrzenie nabiera nowego wyrazu. Nad laminacją brwi powinny pomyśleć kobiety, które mają problem z bardzo niesfornymi włoskami, które trudno odpowiednio ułożyć. Zabieg sprawdzi się zwłaszcza dla cienkich i zniszczonych brwi. Usługa pozwala je pogrubić nawet dwukrotnie. Po wszystkim brwi stają się błyszczące, zdrowe i zadbane. Zwiększa się komfort codziennej stylizacji. Ułożenie ich jest prostsze, a włoski stają się odpowiednio elastyczne.

Zabieg laminowania brwi – na czym polega?

Podczas zabiegu dochodzi do trwałej zmiany kształtu oraz kierunku wzrostu włosków. Za uzyskanie niesamowitego efektu odpowiada kwas tioglikolowy, który odgrywa dużą rolę w wiązaniu dwusiarczkowym. Na początku dochodzi do rozerwania ich i tworzenia nowych wiązań. 

Zabieg laminacji powinien rozpocząć się od dokładnego oczyszczania i odtłuszczania włosków. Służą do tego specjalne preparaty myjące. Najczęściej korzysta się z szamponów do brwi i rzęs. Kolejnym krokiem jest nałożenie środka na bazie kwasu tioglikolowego. Taki preparat odpowiada za otworzenie łuski włosów i zmianę ich budulca – rozrywa je i tworzy nowe. 

Po utrwaleniu włosów, warto odżywić jest "roślinnym botoksem", który bogaty jest w witaminy A, B, E, F oraz liczne antyoksydanty. W składzie takiego preparatu znajdziemy m.in olej z czarnuszki, jojoba, jedwab, proteiny soi, pszenicę i kwas mlekowy. Roślinny botoks skutecznie odbudowuje strukturę włosa i kompleksowo ją nawilża. Specjalistki na koniec zabiegu nakładają na brwi specjalną ampułkę z odżywczą keratyną. Zmyć ją powinno się dopiero po 24 godzinach.

Uwaga! Po wykonaniu laminacji brwi nie wolno wykonywać demakijażu, korzystać z sauny, basenu. Unikać powinno się również mycia głowy przez cały dzień. 

Laminowanie brwi – efekty, opinie i cena

Wiele kobiet zastanawia się, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do tego typu zabiegów? Okazuje się, że laminowanie dedykowane jest każdej kobiecie, która posiada problem z niesfornymi włoskami.

Laminacja to nie tylko zabieg upiększający. To także niezwykle efektowny zabieg pielęgnacyjny i leczniczy. Włoski zostają nasycone dobroczynną keratyną, która sprawia, że włoski stają się gęstsze, zdrowsze i bardziej błyszczące. Efektem tego są brwi, które bardzo dobrze się układają i podkreślają rysy twarzy. Ile kosztuje taki zabieg? Tutaj opinie są różne. Salonów kosmetycznych, które oferują tego typu usługę jest dużo. Cena zależy m.in. od salonu, użytych preparatów oraz miasta. Ceny zaczynają się mniej więcej od 150 zł.

Ekspertki zaznaczają, że zabieg laminacji zapewni oczekiwane efekty, tylko wtedy, gdy zostanie wykonany przez profesjonalistkę. Kwas tioglikolowy musi być nałożony bardzo precyzyjnie. W innym wypadku delikatne włoski mogą ulec poważnym uszkodzeniom i może dojść do podrażnienia oczu. Tutaj należy przypomnieć, że prawidłowo wykonany zabieg jest w 100% bezbolesny i bardzo przyjemny. Warto więc oddać się w ręce profesjonalistów, niż próbować laminowana "na własną rękę" w domowym zaciszu.